Kredi ve Destekler

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Primi Ne Kadar ?

Her yıl fiyat artışı yapılan araç sigortası primlerinin bir anda yükselmesi vatandaşların bir çoğunu mağdur etti. Sigorta primi yüksek çıkan kişilerin değişik sigorta firmalarından aldıkları fiyatlarda teskin etmediği şu günlerde sosyal medyada bir çok kişinin paylaştığı ziraat bankası ucuz araç sigortası paylaşımları herkesin yakından ilgisi üzerine derin bir araştırma konusu olmuştur.

Ziraat Bank Ucuz Araç Sigorta Tutarı Gerçek mi ?

Trafik sigortası zorunlu olduğu için kişilerin isimlerine aldıkları aracı hemen sigorta yaptırmak amacı ile sigorta firmalarına giderek cebine uygun sigorta arayışına başlıyor. Bu bağlamda sigorta şirketleri aracın modeline, kişini yaşına ve daha önceki yaptırdığı trafik sigortası geçmişine göre farklı fiyatlar vermekte. Sigorta primlerinin tutarları minimum otomobillerde 2018 yılı içerisinde 550 – 600 TL civarı çıkmakta ama dediğimiz gibi bu kişinin ve aracın durumuna göre değişkenlikler göstermektedir. Fiyatların bu aralıklarda seyir ettiği hallerde internet paylaşımlarında en sık gördüğümüz hele ki arabası olupda her yıl sigorta yaptırmak zorunda olanların dikkatinden kaçmayan konu ziraat bank tarafından trafik sigortasının 301 liraya düşürmesi haberi kesinlikle gerçeği yansıtmamakla birlikte oldukça hurafe bir paylaşım halini almıştır.  En uygun taşıt sigortası yapan firmaların bile motosikletler için 500 TL gibi bir rakam çıkarması herhalde otomobil için verilen 301 TL lik indirimin yersiz ve mantıksız olduğu kanısına varacaksınız. Bu haber doğrultusunda ziraat bankasına gidip trafik sigortası yaptırmak isteyen kişiler maalesef hayal kırıklığına uğramaktadır.  Devlet araç trafik sigortası teklif alma SBM sorgulama sistemi ile acentelerin vermiş olduğu teklifleri sizde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bankaya gitmeden sizde Ziraat Sigortanın size vereceği teklifi BURAYA tıklayarak araç plaka ve kendi kimlik bilgilerinizi girerek bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Sigortası Kapsamı ve Alanları;

Ziraat kaza sigortaları dahilinde Ailem ziraat güvencesinde, zorunlu trafik sigortası ve hususi ara kasko
sigorta poliçeleri düzenleyip vatandaşlara hizmet vermektedir. Ülke topraklarında meydana gelebilecek kazanın akabinde diğer araçların veya 3. şahıslara verilen maddi zararla bu sigortanın fonu tarafından ödenmektedir.   Poliçede belirtilen prim borçlandırılması yapılan kişinin olası bir kaza vakasında karşı
taraftan birinin hayatını kaybetmesi veya geçici süre ayağa kalkamayacak şekilde yaralanmasına neden olması halinde karşı tarafa ödenecek zararı veya tüm hukuki sorumluğu zorunlu sigortanın teminat kapsamına girer.  Trafik sigortası yaşanabilecek bir trafik kazası sonrasında maddi zararların karşılanması veya azaltılması maksat’ı ile yapılır. Bu sistemle hizmet veren sisteme dahil olduğunuz zaman adınıza çıkartılan sigorta ödemeleri ile fonda para birikimi yapılır. Bunun yanında eğitim destek teminatı, ferdi kaza koltuk sigorta teminatı, araç yardım teminatları da ek teminatlar olarak kapsama alınır Poliçenin teslimi karşılığında sözleşme yapılır yapılmaz hemen ve peşin ödenen Zorunlu trafik sigorta prim ücreti güvence hesabına katılma payı ile sigorta sözleşmesine, bedeline veya primine ilişkin olarak mevcut ve ileride konulacak vergi, resim ve harçlardan oluşur. Yukarıda bahsettiğimiz hal ve durumların tamamına Kara yolları motorlu araçlar zorunlu trafik sigortası kapsamında yer alan bilgilere buradan erişmeniz mümkün.

Binek Otomobil Araç Kasko Sigortası Bilgileri
Ziraat kasko sigortası vatandaşların özel kullanımındaki şahısları adına bulunan hususi motorlu kara aracı olan otomobil, kamyonet ve minibüs gibi taşıtları kapsamına alan ve düzenlenen poliçedir.  Ziraat sigorta teminatları, kara araçları ile herhangi bir çarpışma, yanma, devrilme, kundaklama, çalınma,
kayıp, halk hareketlerinden gelen maddi kayıp, deprem veya doğal afetlerden doğan zarar, sel su baskınları
gibi durumları teminat kabul eder. Kullanım ve gelir kaybından doğan zararlar ve çekilme zararları, araç
anahtarının çalınması, çalınan araçların kilit mekanizmasının değiştirilmesi gibi olağan dışı meydana gelecek
maddi kayıpların tamamını teminat altına alır.

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu