EKONOMİ

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bugün AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kredi kartı borcu olan kişilere müjde niteliğindeki açıklama ile kredi kartı ödemesini geciktiren ve üst üste üç dönem asgari ödeme tutarını ödeyebilenler için Ziraat Bankası Aracılığı ile yapılacak birleştirme veya birleştiren ihtiyaç kredisi başvurusunun nasıl yapılacağı, kredi tutarlarının faiz oranları ve kaç taksite kadar kredi sağlanacağı konusu Ziraat Bankasınca yapılan açıklama sonrasında netlik kazandı.

BİRLEŞTİREN İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU

Değişen ve sürekli yükseliş gösteren tüketicilerin ihtiyacını karşılamak için çeşitli bankalardan aldıkları kredi kartları ile harcamalar belirli dönemler sonrasında ödeme aksaması ile ard arda gelen ve kart kullanıcısının ana tutarı ödeme zorluğu yaşaması nedeni ile büyüyen yük ve aynı zamanda bankaların kredi kartı kullanıcılarına yapmış olduğu ihtar ve uyarıların gün ve gün artması nedeni ile hükmet tarafından yüksek kredi kartı faizlerinden kurtulup kişilerin daha düşük taksitler ile borçlarını ödeyebilmeleri için ziraat bankası çatısı altında gerçekleştirdiği Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuru ve faiz oranları hakkında netlik kazanmaya başladı.

Bankadan yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir.”

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Kredi kartı borcunu ödeyemeyene, Ziraat Bankası kredisi vereceklermiş.
    Demirören’in dün dediği gibi, “normal” banka…

  2. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 2…

  3. Faizler yarıya iniyor.. Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırması için faizleri açıkladı…

  4. ziraat bankası’ndan ihtiyaçı olana para veren koca yürekli banka bizim maaşları yatırırken bir kez çifte maaş yolla gral yaparsın sen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu