Pratik Bilgiler

TTNET Adsl Fatura bedeli nereden öğrenilir, ttnet borç sorgulama işlemi

Ttnet tarafından verilen İnternet hizmeti sayesinde günlük yaşantımızda hiç şüphesiz her alanda etkinliği bulunmaktadır. İş yerlerimizde veyahut evlerimizde bağlı bulunan İnternet tarifeleri bir çak paketten oluşmaktadır. Bu paketler kişinin interneti ne ölçüde kullanacağı ve kota hız gibi özelliklere göre fatura fiyatları değişebilmektedir. TTNET tarafından fatura edilen kullanım ücretleri hesap kesimlere göre farklı tarihlerde verilerek borcun ödenmesi sağlanmaktadır. TTNET borçları zamanında ödenmediği zaman İnternet erişimine sınırlama gelerek internetiniz kesilebilir.

TTNET Borç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Aylık olarak adınıza bağlı bulunan internetiniz için fatura borç bedelini sorgulama işlemi gayet basit işlemlerden oluşmaktadır. Sorgulamayı bilgisayar yolu ile İnternet üzeri de yapabilirsiniz ttnet müşteri hizmetleri numarasını çevirip ADSL kullanıcı  numaranızı tuşlayarak fatura borcunu sorgulayabilirsiniz.

TTNET SORGULAMA İÇİN TIKLA

TTNET ADSL İnternet Borçtan Dolayı Kapatılır mı ?

Evet, ttnet fatura borcu bulunan ve bu borç ikinci faturanın da ödenmemesi ile size verilen İnternet hizmetinde kısıtlamaya gidilerek internetiniz iki faturayı tamamen ödeyene kadar açılmaz. İnternet iniz kapalı kaldığı gibi yine bir sonraki dönem üzerine borç olarak devam eder, bir çok kullanıcı ttnet İnternet şirketine kızarak kesilen İnternet dolayı borç ödememeye devam ediyor aynı zaman da her faturada İnternet borç dolayı kesintiye uğrayan hesabın üzerine katlanarak eklenmeye devam eder. Bunu göz ardı eden kişilere ttnet belli dönem sonrasında avukat yolu ile haciz işlemi başlatabilmektedir.

İnternet’i Az Kullanırsam TTNET faturası borcu düşük gelir mi ?

Kullanıcıların bir kısmı kullanılan İnternet ne kadar az kullanılırsa borcunda o kadar az gelebileceğini düşünmekte ama ne yazık ki her tarifede böyle değildir, sınırlı olan faturalar için durum böyle olsa bile limitsiz İnternet kullanan kişilerin fatura bedelleri idareli de kullanılsa sürekli açık ta olsa fatura bedeli aynı gelecektir, lakin fazla kullanımdan dolayı adil kullanım kotası düşerek internetin yavaşlamasına sebep olacaktır.

İnternet borç sorgulama işlemi için diğer yöntemler ;

TTNET borcunu telefon ile 444 0 375 numarasını çevirerek tc kimlik numaranızı veya ADSL kullanıcı kodunuzu telesekreter tarafından yapılan yönlendirilen numaraları tuşlayarak işlemleri gerçekleştirirsiniz. Sesli yanıt yöntemi ile adınıza düzenlenen fatura bedelleri, fatura son ödeme tarihlerini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet sayfasının arama kısmına ttnet borç sorgulama yazarak kurum tarafından adınıza düzenlenen fatura bedeli ve borcunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.

 

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu