Sigortalılar

SGK Toplu İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirgesi

SGK toplu işe giriş ve çıkış bildirgeleri nasıl verilir, toplu işe girş ve çıkış bildirgelerini verebilmek için herhangibi sınır varmı. Bugünkü haberimizde sgk üzerinden toplu bildirilen giriş ve işten ayrılış bildirgelerini inceleyeceğiz..

SGK teknoljisini web tabanlı veritabanlarına işlemesi ve işlemlerin web tabanları üzerinden takip etmeleri hem işveren hemde çalışanlar için büyük kolaylıklar sağlamış durumda. Eskiden bir işe giriş belgesini sigorta kurumuna iletmek için kağıt ve en önemlisi büyük zaman kaybı yaşanıyordu. Hazırlanan bildireler el ile hazırlandığı için hata olasılığıda daha yüksek olduğu için bir çok işveren ceza işlemine bile maruz kalabilmekteydi. Teknolojinin ve internet yazılımının sgk tarafından bir çok alanda kullanılmasına başlanmasıve zamanla geliştirdiği ve yeni başladığı ek hizmetlerine devam ediyor.

Bu hizmetlerden en yenisi olan toplu işe giriş ve işten çıkış bildirgeside bu yeni hizmetlerin arasına eklendi. Bir çok firma yapmış olduğu toplu iş alımı veyahut toplu iş bitirme ile birlikte sigortadan ilişik kesme veya kayıt işlemleri için işçileri tek tek girilmekteydi şimdi toplu işe giriş ve çıkış bildirgesi paneli sayesinde zamandan kazanım ve en önemlisi hata sayısını en aza indirecektir.

Bir veyahut daha fazla sigortalı çalıştıran kişiler için işe giriş ve işten ayrılış bildirgesinin toplu olarak alınmasına yönelik olarak “İşveren-Sigortalı İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirgeleri (4/a)” programına “Toplu işe giriş ve ayrılış bildirge girişi” menüsü ilave edilmiştir.

SGK Toplu İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirgesi Nasıl Verilecek

Toplu giriş çıkış işlemini ayrım yapmadan tüm işverenler kullanabilecek. Bu uygulamayı kullanabilmek için sizlere ekte sunmuş olduğumuz kılavuzdan yararlanarak Toplu İşe Giriş İçin XML ve Toplu İşten Ayrılış İçin XML başlıklarını incelemelisiniz. (4/a) sigortalısı çalıştıranlar için verilen işyeri şifre ve kullanıcı kodu yardımı ile sisteme girenler işlemlerini “Toplu işe giriş ve ayrılış bildirge girişi” menüsü aracılığıyla yapmaları gerekmektedir
Toplu işe griş çıkış kılavuzunu incelemek için [embeddoc url=”http://www.musavirsahan.com/wp-content/uploads/2016/11/toplu-işe-giriş-ayrılış-klavuzu-indir-sgk.pdf” download=”all” text=”TIKLAYIN”]

Yasal Süresi Dışında Yapılan İşe Giriş Bildirgesi ve İşten Ayrılış Bildirgesi Toplu Olarak Verilebilecek mi?
Hayır yasal süresi dışında kalmış olan işe giriş ve çıkış bildirgeleri toplu bildirge ortamında verilemeyecektir.
Toplu İşe Giriş ve Çıkış Bildirgesi İşlemleri için Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu