EKONOMİ

Peşinatsız Senetle İstanbul’da Ev Satan Firma ve Kuruluşlar

Bir dönem insanlar yaşamlarının belirli kesitlerinden sonra kendine ait bir mekan ve ortamda yaşamını sürdürecekleri yeri almak ister. Bu istekler genelde evlilik öncesi veya evlilik sonrasında edinilen çocuklardan sonra daha geniş veya kendine ait bir ev isteği ile başlar. Bazı kişiler ise kendine ait olan evleri artık satıp daha geniş ve ferah bir evde yaşamak ister. Daha önceden evi veya bir birikmişi olanlar için yeni bir ev almak daha kolaydır çünkü satıp üstüne koyabileceği bir parası veya bir birikmiş belirli bir miktarı olabilmektedir. Ancak hiçbir yatırımı olmayan ve ev sahibi olmak isteyen kişiler küçük taksitler ile para ödemesi yapabileceği ve senet karşılığında peşinatsız ve ön ödemesiz ev sahibi olmak ister, ve böyle imkanlar var mı diye araştırır. Senetle ev arayanlar en çok İstanbul bölgesinde bulunmaktadır, İstanbul’da hem kira tutarlarının yüksek olması hemde kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde ilerlediği şehir olmasından dolayı inşaat çalışmaları bu bölgede daha çok ev sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekmekte.

İstanbul Bölgesinde Senetle , Sözleşme ile Peşinatsız Ev Satan Firmalar, Yerler; 

İstanbul’da kurumsal ve güvenilir olarak anlaşma yapabileceğiniz ve sözleşme ile ev satın alabileceğiniz yerler..

 • Eminevim
 • Birevim
 • Fuzulev
 • Yıldız Firması
 • Milenyum
 • Okyanus

Eminevim Firmasından Ev Satın Alma Nasıl Yapılır

Bir çoğumuzun ekranlardan ve reklamlardan tanıdığı Eminevim İnşaat Firması’ndan ev satın almak isteyen kişilere kısa ve özetle bilgileri ve nasıl satın alabileceğiniz konusunda bilgiler aşağıdadır;

 • Eminevim Konut Projeleri: İstanbul’un ağırlıklı olarak gelişen semtlerinde büyük projeler tasarlayan Eminevim inşaat ve ev çalışmaları arasında “Eminevim İstanbul Ahenk” ve “Emin Evim 560 Projesi” de yer almaktadır.
 • Ev Satın Alma Süreci: Ev almak isteyen kişileri öncelikle bütçelerine göre yapabilecekleri ödemeyi belirlemelidir.  Daha sonra Eminevim şubelerine gelinerek projeler hakkında bilgi alınmaktadır. Beğenilen evler için ofislerden satış işlemleri gerçekleşmektedir.
 • Para Ödeme Süreci: Satış anlaşması yapıldıktan sonra müşterilerden ödeme süreci için vade belirlemeleri istenmektedir. Bunun yanı sıra senet için taksit sayısı da belirlenerek ödeme planı oluşturulmaktadır.
 • Firma İletişim: Projeler, ödeme ve satın alma süreci hakkında bilgi almak isteyen müşteriler için Eminevim İnşaat Firması’nın iletişim numarası 444 36 46’dır.

Birevim Firması İle Ev Alma

Birevim İnşaat Firması ile ilgili ev projeleri, nasıl ev satın alınabileceğiyle, ödeme süreci ve müşterilerin ulaşabileceği bilgi destek hattı numarası hakkında bilgiler aşağıda bulunmakta:

 • Birevim Konut Projeleri: Birevim İnşaat Firması vatandaşlara istedikleri yerden ev alma imkânı sunmaktadır. Birevim’den ev sahibi olmak isteyenler evlerini kendileri seçmektedir.
 • Ev Satın Alma Süreci: Birevim’den ev almak isteyen vatandaşlar, alacakları evi kendileri belirledikten sonra ofislerden satış işlemi için başvurular başlamaktadır.
 • Ödeme Süreci: Satış işleminden sonra vatandaşların “tasarruf yöntemi” oluşturmaları gerekmektedir. Daha sonra toplam fiyatın kaç taksit ile ödenmek istendiği belirlenmelidir. Ödemelerin yapılma zamanı başvuru sürecinden hemen sonra olması gerekmektedir. Ödemeler “www.birevim.com.tr” internet sitesinde yer alan “hesap numaraları” sekmesinde belirtilen banka hesap numaralarına EFT ya da havale yoluyla kolay bir şekilde yapılmaktadır.
 • Firma İletişim: Müşterilerin her türlü konuda destek alabileceği iletişim numarası 444 23 53’tür. Bunun yanı sıra firmaya sorulmak istenen sorular “iletisim@birevim.com.tr” mail adresinden iletildiği takdirde geri dönüş olmaktadır.

Fuzulev Firması İle Ev Alma

Fuzulev Firmasından ev satın alma ile ilgili satın almak istediğiniz ev mekanı, ödeme işlemlerinin nasıl gerçekleşeceği, firmanın istanbulun hangi bölgelerinde yapacağı projeleri ve firmanın taksit seçeneklerini öğrenmek için ulaşılacak telefon numarası bilgileri aşağıda sıralanmaktadır:

 • Fuzulev Konut Projeleri: Fuzulev İnşaat Firması tarafından yapılan projeler arasında Tem Avrasya Konutları, İstanbul Başakşehir, Olimpa Park, Vadiyaka Başakşehir ve Başak City yer almaktadır.
 • Ev Satın Alma Süreci: Müşteriler inşaat firmasının yapmış olduğu konut projelerine “http://fuzulyapi.com.tr” internet sitesi üzerinde yer alan “projeler” sekmesinden ulaşabilmektedir. Burada projeler hakkında gerekli bilgiler yer almaktadır. Ayrıca projelerle ilgili bilgiler satış ofisinden de verilmektedir.
 • Ödeme Süreci: Vatandaşların beğendikleri evlerin satış işlemlerinden sonra taksitler belirlenerek senet oluşturulmaktadır. Bunun yanı sıra ödemede aksaklıkların yaşanması durumunda taksit miktarlarının düşürülmesi ya da belli bir süreye kadar taksitlerin dondurulması imkânı sağlanmaktadır.
 • Firma İletişim: Firma ile iletişime geçmek isteyen müşteriler 444 63 13 ya da 0212 531 53 53 numaralı hatlardan her türlü bilgiyi alabilmektedir. Bunun yanı sıra “www.fuzulev.com.tr” internet sitesi üzerinde yer alan “bilgi talep formu” nun doldurulup gönderilmesi durumda da firma ile iletişime geçmek mümkün olmaktadır. Bu bilgi formuna soru ve istekler yazıla bilmektedir.

Yıldız Firması İle Ev Alma

Yıldız Firması’ndan ev sahibi olmak isteyenler için firma ile ilgili firmanın ev alma konusunda sunduğu proje çeşitleri, ev satış süreci konusunda satış ofisi hakkında bilgi, ödeme süreci ve ulaşılabilecek firmanın iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

 • Yıldız Konut Projeleri: Yıldız ev projeleri Royal Garden Residance, Yıldız City-Mimar Sinan, Yıldız City- Beylikdüzü ve Almira Residance’dır.
 • Ev Satın Alma Süreci: İstanbul’da peşinatsız senetle ev imkanı sunan Yıldız Firması’ndan ev satın almak isteyen müşteriler projeler hakkında bilgileri “ http://yildizkonut.com.tr” internet sitesinde yer alan “projeler” kısmından elde etmektedir. Ev satışları Royal Garden Residance satış ofisinden yapılmaktadır.
 • Ödeme Süreci: Satış işleminden sonra ön ödeme olmadan senetle ödeme yapmak isteyen müşteriler için taksit sayısı belirlenerek noterde senet yapılmaktadır.
 • Firma İletişim: Firmanın satış ve ödeme konusunda destek alınabilecek iletişim numarası 0212 853 63 55’tir.

Milenyum Firması İle Ev Alma

Aşağıda Mileryum ev satışı ile ilgili ev projeleri, satış ve ödeme süreci ve iletişim bilgileri aşağıda sıralanmaktadır:

 • Milenyum Konut Projeleri: Milenyum İstanbul konut projeleri arasında Milenyum Konsept, Milenyum Park Evleri ve Milenyum Green Park Evleri yer almaktadır.
 • Ev Satın Alma Süreci: Milenyum konut projelerinde yer alan evler hakkında görsellere “ milenyumyapi.com.tr” internet sitesi üzerinden erişilebilmektedir. Satın alınacak evler hakkında detaylı bilgilere Grand Tower’da yer alan satış ofisinden de ulaşılabilmektedir. Aynı zamanda ofiste beğenilen evlerin satışı gerçekleşmektedir.
 • Ödeme Süreci: Satış işlemlerinden sonra noter eşliğinde ödeme için senet oluşturulmaktadır. Ödemeler firmanın hesap numarasına havale ya da Eft işlemi ile gerçekleşmektedir.
 • Firma İletişim: Müşterilerin ev alımı, ödemeler ve projeler hakkında bilgiye 0 216 510 14 29 numaralı telefondan ulaşılmaktadır.

Okyanus Firması İle Ev Alma

Okyanus Firması’ndan ev alma işlemleri için ödeme seçenekleri, alış süreci vb. gibi gerekli bilgiler aşağıda sıralanmaktadır:

 • Okyanus Konut Projeleri: Begonya Park Projeleri, Gardens Park Evleri ve Yıldızpark Evleri Okyanus Konut Projeleri arasından yer almaktadır.
 • Ev Satın Alma Süreci: Vatandaşlar “okyanusgrup.com.tr” adresinden evlerin resimlerine ulaşabilmektedir. Satış işlemleri Ankara ve İstanbul satış ofislerinden gerçekleşmektedir.
 • Ödeme Süreci: Ödeme aşamasında Okyanus İnşaat ön ödeme olmadan senetle ödeme imkânı tanımaktadır. Bunun için toplam fiyat taksitlere bölünerek senet yapılmaktadır. Bankalardan firmanın hesap numaralarına para aktarımı gerçekleştirilerek ödemeler gerçekleşmektedir.
 • Firma İletişim: Firmanın iletişim numarası 0216 593 29 91’dir.

Peşinatsız Senetle ve Sözleşme ile Ev Alma Şartları

Ön ödeme yapmadan ev sahibi olmak isteyen kişiler için bir takım dikkat etmeleri gereken özel noktalar ve gözden kaçırmaması gereken hususlar bulunmaktadır;

 • Ev sahibi olmak isteyenlerin öncelik olarak gelir beyan edebilecekleri bir iş veya kazancı olmalıdır.  Eğer gelir belgeniz yoksa firmalar size herhangi bi bir senet veya sözleşme yapmazlar
 • Ön ödeme olmadan ev alımı durumlarında evin KDV olmadan olan fiyatı üzerinden %10 u kadar miktarın ödenmesi gerekmektedir.
 • Ev alacak kişilerin kredi geçmişlerinin iyi olması gerekmektedir. Bunun sebebi senetle ödeme konusunda ödemelerin gecikip gecikmeyeceğinin anlaşılmak istenmesidir.

Peşinatsız Elden Taksitle Ev Almada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Elden taksitle ödeme yapmak isteyen kişiler mutlaka dikkat etmesi gereken en temel esas mutlaka firmanın sağlam ve geçmişi olmasına özen gösterin diğer hususlar ise;

 • Alınacak evin taksitli satışı ile taksitsiz satışı arasındaki farka dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Senetle ev alımı yapılacak firmalar araştırılmalıdır.
 • Ödeme için yapılacak senetler noter ile birlikte yapılmalıdır.

İstanbul’da peşinatsız senetle ev satan inşaat firmaları ile anlaşma veya ev satın alma işlevinden önce firmanın daha önceki projelerinde teslim süresi, taahhüt ettiği işlerin ne kadarını yerine getirdiği, ayrıca yukarıda saydığımız firmalardan oluşmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Peşinat Ödemeden Senetle Mobilya Satan Yerler

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu