Kredi ve Destekler

Odeabank İhtiyaç Kredisi

Bankalar aracılığı ile kullanılan kredilerin en yaygın olanı bireysel kredilerdir. İhtiyaç sahipleri en düşük kredi faiz oranını veren bankalar için sürekli arayışlarını sürdürüyorlar. Genel faiz oranlarının artışı ile kredi kullanım oranlarında düşüşler meydana gelse de kullanım yapmak isteyen müşteriler de oluyor. Devlet bankaları dahil şuan faaliyet gösteren tüm bankalarda oranların %1.80 ile %3.50 arasında değişmesi iyi bir araştırma yapılıp ona göre kredi kullanım kararı vermeyi gerekli kılıyor. Odeabank özel banka statüsünde işlem sağladığı için devlet bankalarından bağımsız olarak faiz kararı alabiliyor. Maliyet oranları da hesaba katılarak faiz oranlarının yüksek çıkma durumları olabiliyor.

Odeabank Kredi Faiz Oranı Nedir?

Odeabank kredisi için aylık akdi faiz oranları %3.45’dir. Devlet bankalarında ve diğer özel bankalarda alt ve üst oranları görme durumunuz olabilir.

Kredide Nelere Dikkat Etmeliyim?

Her bankanın kredi faiz oranları birbiriyle aynı değil. Faiz oranlarındaki farklılıklar kadar, kredi maliyetleri de cebinizden gidiyor. Maliyetlere bakabileceğiniz yer krediyi onaylamadan önce kağıtlarda veya internet üzerinden kullanım yaptıysanız, krediyi hesaba aktarma onayı vermeden önce maliyet ve masraflar kısmından görebilirsiniz. Diğer bankalar ile kıyas ederek hangisinin daha uygun olduğunu hesaplama yaparak, avantaj elde edebilirsiniz.

Odeabank Kredi Başvurusu Nereden Yaparım?

Başvurunuzu internet sayfası üzerinden şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. Sayfaya girdiğinizde aşağıda bulunan hesaplama araçları üzerinden kredi veya taksit tutarı seçenekleri üzerinden hesaplamalara başlayabilirsiniz. Başvuru esnasında kredi ile ilgili tüm detaylara da yer veriliyor. Yıllık efektif faiz oranı, aylık faiz oranı, tahsis ücreti, kredili hayat sigortası masrafı gibi masrafları ve toplamda oluşan masrafları kalemler şeklinde görebiliyorsunuz.

Ödeme planına da yine bu menü üzerinden erişim sağlanıyor. Hesaplama işlemlerini yaptığınız kısımda, detay bilgilerine erişebilmek için altı çizili sekmeye tıklamanız yeterli oluyor. Ürün ve hizmet için alınacak ücretlerin bilgisini farklı sayfaya yönlendirilerek kontrol etme imkanınız oluyor. Yönlendirilen sayfada bireysel krediler butonundan, faiz ve maliyet oranlarını, kredi tahsis ücretini, diğer ücret bilgilerini görebiliyorsunuz. Başvuruyu yaptıktan sonra başvuru sorgulamak isterseniz yine internet sayfası üzerinden ana sayfada yer alan başvuru sorgulama menüsünden yapabiliyorsunuz.

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu