GÜNDEM

Kredi Kartı Borcu Olanlara Müjde ! Borçlara Yapılandırma Geliyor..

Başkan Erdoğan, bugün ki yaptığı toplantı ile ekonomiye hareket getirecek yeni çalışmalara yapılan ek uygulamalar ile vatandaşın rahatlatılması planlanıyor.  Yapılacak Borç yapılandırılması banka fark etmeksizin bütün kredi kartları için uygulanacak, şart ise kişinin 3 dönemdir asgarisini ödeyebildiği ve tamamını kapatamadığı kredi kartı borçları için Ziraat Bankası tarafından borç ödenerek borçlu kişinin tüm borçlarının tek bir yere yapılması planlanıyor.  2019 yılının gelmesi ile birlikte kredi ve kredi kartı borcundan dolayı ödeme sıkıntısı çektiğini sık sık dile getiren banka müşterileri kendilerine bankalara olan kredi kartı borcundan dolayı ihtarların gelmeye başladığı ve bu borçları ödemekte sıkıntı yaşadıklarını sürekli dile getirmesi ile hükumet bu konuda devlet bankası ile yaptığı çalışmayı ve uygulama sonrası sıkıntı çeken vatandaşların kredilerini tek bir çatı altında ödemesi ve zorlukların giderilmesi amacı ile Kredi Kartı Borcu Yapılandırması çalışmasının başlatıldığını, ve bu yapılandırma için başvurunun ne şekilde ve nerelere yapılacağı konusunda bilgilinin ilerleyen günlerde verilmesi açıklandı.

KREDİ KARTI BORÇLARINA YAPILANDIRMA

Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza, Ziraat Bankası aracılığıyla, kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Hangi banka olursa olsun, Buradan alınan krediyle borçlar kapanacak. Aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMASINDA 60 AYA KADAR VADE 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kredi Kartı borcunu yapılandırmak için Ziraat Bankasından çekeceği krediyi ister 24 ay ister 60 aya kadar taksitlendirecek geri ödeyebileceğini belirtti.

ESNAFA 22 MİLYAR KREDİ

Halk bank, esnaf ve sanatkarların işletme giderlerini karşılamak üzere 22 milyar liralık kredi kullandıracak. Bütün kurlara ilgili oyunlara rağmen, dengelenme sürecini yansıtmak için 10 milyarlık tutarını ilk çeyrekte kullandırma kararı aldık. Detayları yarın Halkbank tarafından paylaşılacak.

SİGORTA PRİM TEŞVİKİ 5 PUANA ÇIKIYOR

Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzerinde çalışanlar için 3 puan desteğini 5 puana çıkarıyoruz.

Her yeni gösterge, gelişme finansal saldırıların etkisinin ortadan kalkmaya başladığını gösteriyor. Bir taraftan tüm göstergelerde pozitif gelişmeler sağlanırken, her güzel gelişmeyi müjde olarak yansıtacağız. Bir dizi müjdeyi daha paylaşmak istiyorum.

Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw/saat elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda 2,5 milyon üzeri hanede 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak.

ZİRAAT BANKASI BİRLEŞTİREN İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu