Kredi ve Destekler

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredi politikası içerikleri çok çeşitlidir. Ancak temel içeriği temel olarak aşağıdaki hususlara sahiptir. Kredi iş geliştirme stratejisi ve yapılandırma sistemi mevcuttur. Banka kredi politikaları, sanayi ve bölgesel bankalar, iş yürütmek için kredi istemektedir. İş geliştirme ölçek ve hızı umutla yapılan işin tutması ve yükseltmesi amacıdır. İş davranış prensiplerini içeren banka için net bir strateji geliştirmelidir.

Açıkça bankanın kredi verme politikası belgelerinde tüm devletler, geliştirme kredileri sağlam bankacılık yönetimi ve stratejik planlama kılavuzu, geliştirme ve iş geliştirme banka kredileri gibi diğer alanlarında ilkeleriyle tutarlı olmalıdır.

Kredi Hız Belirlemesi

Konut iş geliştirme stratejisi, öncelikle bankaların kredi işini takip etmeleri için temel kuralları açıklığa kavuşturmalıdır. Bir iş, ilkeleri ihtiyacı temelinde banka kredileri takip edecek ve büyük olasılıkla, hız ve ölçek kalkınma kredileri kapsamını belirlemeye dayalı olmaktadır.

Konut Kredi İş Prosedürleri Ve Yetki Paylaşımı

Konut kredisi operasyon sürecinin standardizasyonunu sağlamak için, kredi politikası kredi işinin çalışma prosedürlerini açıkça tanımlamalıdır. Kredi çalışma prosedürü, kredinin işleyişinin şartnamesini ifade eder. Konut kredi süreci genellikle üç aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama, ön ödeme satış, anket ve kredi analizi aşamasıdır. Bu, kredinin bilimsel kararının temeli, banka, kredi başvurusunu kabul ettikten sonra ikinci aşama değerlendirme, gözden geçirme ve kredi verme aşamasıdır. Bu, kredinin karar verme ve spesifik ihraç aşamasıdır ve tüm kredi sürecinin anahtarıdır. Üçüncü aşama denetim, risk izleme ve kredi anapara ve kredi ihracı sonrası faiz geri kazanım aşamasıdır. Bu aşama, kredinin zaman içinde ve yeterli bir değerde geri kazanılıp kazanılmayacağı önemli bir parçasıdır.

Kredi Yönetimi

Piyasa ekonomisi koşulları altında, kredilerin fiyatlandırılması karmaşık bir süreçtir ve banka kredisi politikaları açıkça tanımlanmalıdır. Banka kredileri fiyatı genelde faiz oranı, kredi telafi bakiyelerini ve taahhüt ücretleri gibi, belli krediler için ücret maliyetlerine dahildir. Bu nedenle, kredi fiyatlandırma sadece borç verme oranlarını belirleme sürecidir. Konut kredisi fiyatlandırma sürecinde, banka, fon maliyeti faktörlere vadeli krediler vermektedir. Kredi yönetim ücretleri, geri ödeme, banka ve kredi arasındaki ilişkinin çeşitli kredi riski düzeyini göz önünde bulundurmaktadır.

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu