Kredi ve Destekler

İnternet Üzerinden Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişim göstermesi ile birlikte finans kuruluşu olan bankalar bünyelerinde paralarını barındırdığı müşterilere daha hızlı ve seri bir şekilde cevap vermek amacı ile İnternet şubeciliği ve internetten sorgulama işlemlerine bir çok ürün ve uygulamalarını ekledi. Ziraat bankası müşterilerinin maaş, vade, kredi sorgulaması amacı ile ve ek olarak tan hesap bakiyesindeki paralar ile ödeme işlemlerini kolayca bir şekilde bankaya gidip sıra bekleme işlemine takılmadan cep telefonu yardımı ile sms sorgulaması internet üzerinden ise ziraat bank online serivisi ile işlem yapma kolaylığı getirdi.

Ziraat Bankası İnternet veya SMS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinde bulunan hesaplarınız için işlem yaparak bakiye sorgulamayı 3 farklı yöntemle gerçekleştirmeniz mümkün.

  • Ziraat Bankası internet sitesinden hesaba giriş yaparak
  • SMS ile sorgulama yaparak 4747
  • Müşteri hizmetlerinden sorgulama yapma 444 00 00

Ziraat Bankası üzerinde bulunan ister vadeli ister vadesiz hesaplarınızın bakiye sorgulama işini cep telefonu kısa mesaj yardımı ile yapmak isteyen kişiler cep telefonunun mesaj bölümünden 4747 no lu SMS servisine bilgi sorgulama yapabilmektedir. Bu işlemin kullanılabilmesi için kullandığınız cep telefonunun ziraat sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Ayrıca bankadan müşteri temsilcisinden sorgulama yetkisi almanız gereklidir.

Ziraat Bank Müşteri Hizmetleri İle Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılacak?

Telefonunuzdan 444 00 00 ziraat bank müşteri temsilcisi numarasını tuşlayarak sisteme bağlanacaksınız, kimlik doğrulama amacı ile sizden  TC kimlik no isteyecektir, tc kimlik no onayı sorası bankadaki hesabınız ile ilgili bakiyeniz deki hareketleri incelemeniz için sesli menü yönlendirmesi duyacaksınız, yönlendirilen alandan sesli müşteri yanıtı ile hesabınızın bakiye miktarını basit şekilde öğreneceksiniz.

İnternet ten Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat bank için sorgulama işlemlerinden bir diğeri ise internet üzerinden giriş yaparak sorgulama işlemi. Sorgulama yapmak isteyen şahıs veya ticari hesabı olan kişiler müşteri temsilcisinden veyahut cep sms onayı işlemi sonrasında verdiğimiz link üzerinden her türlü vergi, sgk, internet borcu, elektrik vs gibi tüm ödemelerinizi yapabileceğiniz gibi kredi kartı başvurusu nakit ihtiyaç kredi başvurusu ve kullanımı, bakiye sorgulama işlemini çok kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesini İnternet’ten Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

 

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu