Emeklilik

Emeklilere Banka Promosyonu Ödenecekmi ? Promosyon Haberleri

Banka promosyonunda son durum hakkında ne gibi gelişmeler sağlandığı ssk emeklileri, bağ kur emeklileri ve memur emeklilerine banka promosyonu ödenip ödenemeyeceği 2017 emeklilere promosyon ne zaman verilecek? Emekliye promosyon ücreti ne kadar olacak? konusu haberimizin detayında.

Tüm emeklilerini yakından ilgilendiren banka promosyonları hakkında son gelişmeler hangi evresinde bir çok kişi merakla beklemekte.. Promosyon ödemeleri konusundaki düzenleme ve uygulama konusundaki planlarda nihayet sona yaklaşıldı. 2016 senesi bitmeden hayata geçirilip tüm emeklilere ödenmesi planlanan emekli promosyon ödemeleri için çalışma bakanlığı ve bankalar arasındaki pazarlıklar aşamasında da sona gelindi.

Peki emeklilere promosyon nasıl ödenecek, tutarı ne kadar olacak?

Yapılan pazarlıklar neticesinden emeklilere 3 yıllık olarak 450 TL ye yakın para ödenmesi tahmin ediliyor. Başbakan Binali yıldırımın imzası ile onaylanacak emekliye promosyon konusunda bakanlığınında ödemenin biraz daha yükseltilmesi konusunda devreye girebileceği bekleniyor.

Emeklilere Banka Promosyonu Ne Zaman Başlayacak?

Emeklilerin maaşlarını çektikleri bankadan veya hali hazırda maaş aldıkları bankadan bir başka bankaya maaşlarını taşımaları durumunda geçecekleri bankadan promosyon ödenmesi ile
ilgili çalışmalar son hızla devam etmekte. 2016 yılının sonuna kadar çözüme kavuşması beklenen promosyonun ödemeleri 2017 ocak ayından itibaren hesaplaya yansımaya bekleniyor.

Emeklilere Promosyon Ödemesi İçin Farklı İki Formül Üzerinde Duruluyor

  • Emeklilere banka promosyonu ödenmesi hakkında kesinleşmiş bir formül yok.  Ama iki formül üzerinde duruluyor.
  • İlk formül emekliler için 3 senelik bir promosyon ödemesi belirlenmesi ve belirlenecek tutarın peşin olacak ve Ocak’ta yatırılacak. Geçen 3 yıl sonunda tekrardan ocak ayında emekli için 3 yıllık daha promosyon ödenecek.
  • İkinci formülde yine 3 yıllık bir promosyon belirlenecek belirlenen promosyon tutarı her yıl 3 eşit taksite ayrılıp ocak ayında ödenecek.

Dul, Yetim Aylığı alan SSK, Bağkur, Memur Emeklisi de Banka Promosyonu Alacak mı?

Emekli banka promosyonu dul, yetim ayrımı yapılmadan tüm emeklilere ödenecek.

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu