Teknoloji

E Devlet Operatör Sorgulama

Haberlerde sürekli olarak görmeye başladığımız kimlik kartı mağdurları daha da çoğalmaya başladı. Bu mağdurların hepsinin ortak noktası ise kaybolan kimlikleri üzerinde sahte evraklar düzenlenerek gsm telefon hattı çıkarmaktan tutunda şirket kuruluşuna kadar varmakta. Hal böyle olunca da kimliği güvende olanlar bile acaba benim kimliğimde kopyalanmış ve hat çıkarılmış mı merakına kapılamadan edemiyor. Tabi bu sorgulama işlemi için her gsm operatörüne gidip sormak oldukça uzun iş olmakla birlikte telefon operatörleri pek sağlıklı bilgileri vermemekte. Bu yüzden devlet telefon şirketleri ile yapmış olduğu zorunlu bilgi paylaşımını kişilerin e devlet paneli ile birleştirerek, kişilerin adına hat çıkartılıp çıkartılmadığını kolayca e devlet üzerinden sorgulayabilecekler. Peki e devlet panelinden operatör sorgulama işlemi nasıl yapılır.

E-Devlet Panelinden GSM Operatörü Sorgulama;

İşlem oldukça basit elde edeceğiniz e devlet şifre yardımı ile panele giriş yaparak “gsm hat” “telefon hattı sorgula” gibi kelimeleri e devleti üzerinden arattırarak ilgili sorgulama modüllerine basit bir şekilde ulaşacaksınız. Veya dilerseniz alt kısımda sizler için paylaştığımız panelde direk sorgulama linki yardımı ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

MOBİL HAT SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Bununla birlikte e devlet panelinden telefon hattınıza ait operatör şirketi değişiklik işlemi yaptıysanız takip işlemini panelden yapabilirsiniz. Vatandaşlar bazen telefonunun çekmediği yüzünden bazende gsm şirketinin uyguladığı tuzlu faturalar yüzünden daha uygun tarifeler sunan farklı telefon şirketlerine geçiş yapmakta. İşte bunu öğrenmek için aşağıdan takip edebilir siniz

E Devlet Numara Taşıma Sorgulama;

Hattınızın diğer gsm operatörü üzerine taşıma işlemini talep ettikten 24 saat içerisinde işlem gerçekleşir ancak bunu anlamanız sürekli telefona bakarak takip etmek biraz zor olabilir. işte bu iştelmi yine e devletin panelinden kolay ve basit bir şekilde öğrenebilmek için sorgulama yapabilirsiniz.

Ayrıca yapacağınız bu işlem için e devlet paneli için giriş yapmadan kimlik doğrulamadan direk olarak sorgulamaya geçebilirsiniz. Şifre kullanmadan yapacağınız E-Devlet numara taşımasını sorgulamasını yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için GSM numarasını başından sıfır olmadan yazmalısınız.

E Devlet numara taşıma sorgulama işlemi iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada sizden numaranız istenecektir. İkinci aşamada ise sorgulama işleminizin sonucunu alabilirsiniz.

E-Devlet Numara Taşıma Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu