Kredi ve Destekler

E Devlet Banka Borç Sorgulama Yapıla bilirmi ?

Bir çok sorgulama işlemini e devlet üzerinden çok kolay ve pratik bir şekilde yapabilmekteyiz. Kurum ve kuruluşlara ait bilgi ve veriler entegre edilerek vatandaşın talepleri tek çatı altında e devlet paneli yani turkiye.gov.tr üzerinden kolayca sorgulama işlemi yapılabilmekte. Yine devlet bankaları veya özel bankaların veri aktarımı veya kişilere ait borç bilgisinin e devlet üzerinden sorgulama yapılabilip yapılamayacağı konusu bir çok kişi haber sitemizden takip etmekte.

E devlet Panelinden Borç Sorgulama ?

Bankaya olan kredi borcumu e devlet üzerinden öğrene bilir miyim diye soranlar için cevabımız ne yazık ki şuan için öyle bir hizmet olmadığını bildirmektir. Kredi olarak sadece üniversite öğrenimi zamanında KYK yani kredi yurtlar kurumuna ait öğrenci kredi taksit ve tutarları sorgulanıp öğrenilmektedir. Bankanıza olan borcunuzu ancak bankanıza ait müşteri hizmetleri numarası üzerinden veya banka kullanıcı şifre veya anlık şifre istenerek bu bilgiler ile internet bankacığı panelinden bilgi sağlanmaktadır. Borçlarının üzerine daha çok faiz işlemesini istemeyenler veya bankaya olacaklar ödemeleri yüzünden avukatlara aktarılan dosyaların icraya aktarılmasından çekinen kullanıcılar haklı olarak bankaya olan tüm borçlarının ne kadar olduğunu merak etmekte ve bu borçları kapatmak için hesap yapmak isterler. İlerleyen kullanım alanı ile internetin tüm kamu kurumlarının bilgisini çektiğini bildirmek isteriz yakın zamanda da öncelikle devlet bankalarından başlayan bir proje ile tüm kredi başvuru hesap açma ve kredi ve diğer borç sorgulamalarının internet üzeri e devlet yardımı ile yapılacağını tahmin etmekteyiz.

E Devlet Banka Borç Sorgulama  Sorgulama işlemleri her ne kadar bir sistem üzerinden sağlansa da bazı işlemler için eski usulden başvuru veya müracaat etmek gerektir. İşte finans kuruluşlarda henüz bu güven ortamının sağlanmadığı için kişiye ait bilgilerin bizzat kişi tarafından direk banka kanalı ile bazı güvenlik aşamalarından sonra verilmesi çok normal ve önemli bir işlemdir. Finans kuruluşları yapmış oldukları bankacılık veya diğer sözleşmeler ile müşterilerinin bilgi gizliliği konusunda çok titiz davranıp bazı konulardan katı ve değişmez kural ve şartları bulunmaktadır. Şuan için e devlet şifresi ile panele girip sorgulama işi olmadığını belirtmek isteriz.

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu