EKONOMİ

Bankaların E-Mail Adresleri

Vatandaşlar, birikimlerini güvence altına almak, birikimlerinin yastık altında değer kaybetlesini beklemek yerine bankada değerlenmesini sağlamak; bankanın sunduğu kredi kartları ve banka kartlarının avantajlarından faydalanmak ve diğer finansal işlemlerde bulunmak adına bankalarla çalışma eğilimindedirler. Bu işlemler gerçekleştirilirken istenmeyen, işlemleri sekteye uğratabilen; banka çalışanları ya da sistem kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunları bertaraf etmek için banka müşterilerinin banka yetkilileriyle en kısa sürede iletişime geçilmemesi ve olağan bir zarar durumundan kendilerini korumaları gerekmektedir. Bunun için de bankalar, müşterilerinin kendileriyle iletişime geçmeleri için çeşitli iletişim kanalları geliştirmişlerdir.
Online olarak bankalarla iletişime geçmek için çeşitli kanallar mevcuttur. Bunlar; bankaların internet sitelerinde yer alan iletişim sekmesi altında sıralanmaktadır. Bazı bankaların internet siteleri üzerinden online destek almak mümkünken bu hizmeti tüm bankalar karşılamamaktadır. Bunun yanında bankalar, müşterilerinin kendileriyle iletişime geçmeleri için iletişim formları oluşturmuşlardır. Oluşturulan iletişim formları eksiksiz şekilde doldurulmalı ve bankanın hangi işleminden dolayı sorun yaşandığının bildirilmesi, bankanın şikayete geri dönmesi için çok önemlidir. Eksik ve yanlış bilgi verilmesi durumunda kişilerin karşılaştıkları sorunlar çözüme ulaşmayacaktır.
Bunun yanında bankalarla mail adresleri ile de iletişim kurulabilmektedir. Bankalara olan istek ve şikayetler, form doldurmak ya da online destekten faydalanmak istemeyenler için tercih edilebilir bir iletişim yoludur. Aynı zamanda yine yaşanan sıkıntıların hiç birinin atlanmadan belirtilmesi ve yanlış, eksik bilgi beyanında bulunulmaması, maillerin amacına ulaşmasında büyük önem taşımaktadır. Bankalar, maille gelen başvurular, istek ve şikayetlere kısa sürede geri dönmektedirler.
İşlem hacmi bakımından yüksek değerlere sahip bankalar, genellikle iletişim formlarıyla kendileriyle iletişime geçilmesini istemekte ve iletişim formunda verilen bilgiler, detaylar doğrultusunda kişilerin istekleri sınıflanmış, çözüme giden süre kısalmış olacaktır. Aksi halde milyonlarca müşterisi olan bankaların maillerinin kontrol edilmesi ve sınıflandırılması, iletişim formu seçeneğine nazaran daha zaman alıcı olacaktır.

Adabank e-mail adresi : info@adabank.com.tr

Akbank e-mail adresi : hizmet@bilgi.akbank.com

Aktif Yatırım Bankası e-mail adresi : iletişim@aktifbank.com.tr

Albaraka Türk Bankası e-mail adresi : https://www.albaraka.com.tr/iletisim-formu.aspx adresinden talepte bulunulabilir ve talep takibi yapılabilir.

Alternatif Bank e-mail adresi : iletisim@abank.com.tr

Anadolubank e-mail adresi : Bankanın direk mail adresi bulunmuyor, yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı banka, iletişim formu kullanmayı tercih etmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak bankanın iletişim formuna ulaşılabilir.
http://www.anadolubank.com.tr/index.php/ab/musteri_memnuniyeti_formu?i=ay

Bank Asya e- mail adresi : callcenter@bankasya.com.tr adresine e-mail gönderilebilir.

Burgan Bank e-mail adresi : bizeulasin@burganbank.com.tr

Bank Pozitif e-mail adresi : mesajmerkezi@bankpozitif.com.tr

Citibank e-mail adresi : Bankanın her şubesinin farklı e-mail adresi bulunmaktadır. İstanbul kurumsal merkez şubesinin mail adresi : ist.avrupa@citi.com
http://www.citibank.com.tr/gcb/turkish/footer/contact_us.htm?eOfferCode=TRTFCUL

Denizbank e-mail adresi : Bankanın direk mail adresi bulunmamaktadır. Aşağıdaki linke tıklayarak bankanın iletişim formuna ulaşabilir.
http://www.denizbank.com/bilgi-limani/memnuniyeti-bildirecegim.aspx

Finansbank e-mail adresi : Bankanın direk mail adresi daha önce belirtilen sebeplerden dolayı bulunmamaktadır ve banka iletişim formu kullanılmasını tercih etmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak bankanın iletişim bilgilerine ulaşabilir.
http://www.finansbank.com.tr/finansbanki-taniyin/iletisim.aspx

Fibabanka e-mail adresi : Bankayla iletişim kurulması için sunulan bir mail adresi bulunmamaktadır fakat bankanın sunmuş olduğu iletişim formu aracılığıyla dilek ve şikayetler kolaylıkla iletilebilmektedir. Aşağıda iletişim formuna yönlendirecek bağlantı yer almaktadır.
http://www.fibabanka.com.tr/bize-ulasin/musteri.aspx

Garanti Bankası e-mail adresi : yersaglayici@garanti.com.tr adresiyle bankayla iletişime geçilebilir.

Halkbank e-mail adresi : dialog@halkbank.com.tr adresinden kişilerin görüş ve şikayet bildirimleri gerçekleştirilebilmektedir.

HSBC e-mail adresi : Bankanın direk mail adresi daha önce belirtilen sebeplerden dolayı bulunmamaktadır ve banka iletişim formu kullanılmasını tercih etmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak bankanın iletişim bilgilerine ulaşabilir.
https://bireysel.hsbc.com.tr/TUR/transactions/PBLSRV_01.asp

ING Bank e-mail adresi : Bankanın direk mail adresi daha önce belirtilen sebeplerden dolayı bulunmamaktadır ve banka iletişim formu kullanılmasını tercih etmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak bankanın iletişim bilgilerine ulaşabilir.

https://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/bize-ulasin/talep-iletisim-formu

İş Bankası e-mail adresi : investorrelations@isbank.com.tr adresiyle bankayla iletişime geçilebilir.

Kuveyt Türk Bankası e-mail adresi : musterimemnuniyeti@kuveytturk.com.tr
Odeabank e-mail adresi : info@odeabank.com.tr

Şekerbank e-mail adresi : backoffice@sekerbank.com.tr

Tekstilbank e-mail adresi : info@tekstilbank.com.tr

Turkland Bank e-mail adresi : musterihizmetleri@tbank.com.tr

Türk Ekonomi Bankası (TEB) e-mail adresi : info@teb.com.tr mail adresiyle, bankaya bildirilmek istenen hususlar aktarılabilir ve sonuca hızlıca ulaşılabilir.

Türkiye Finans Bankası e-mail adresi : Banka, müşterilerinin kendileriyle iletişim formu aracılığıyla iletişim kurmalarını istemektedir. İletişim formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.
https://mmm.turkiyefinans.com.tr/

Türkish Bank e-mail adresi : tmmk@turkishbank.com adresiyle banka yetkilileriyle iletişime geçilebilir.

Vakıfbank e-mail adresi : Banka, müşterilerinin kendileriyle iletişim formu aracılığıyla iletişime geçmelerini tercih etmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan iletişim formuna ulaşılabilir.
https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=608

Yapı Kredi Bankası e-mail adresi : Bankanın kullanmakta olduğu bir mail adresi yoktur. Dileyenler iletişim formu aracılığıyla banka yetkilileriyle iletişime geçebilirler. İletişim formunun bağlantısı aşağıda yer almaktadır. https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx

Ziraat Bankası e-mail adresi : Bankanın direk mail adresi bulunmamaktadır. Dilendiği taktirde aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabileceğiniz iletişim formu aracılığyla banka yetkililerine bildirmek istediklerinizi aktarabilirsiniz.
https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/MusteriIliskileri/Pages/IletisimHatti.aspx

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu