4/B (Bağ-Kur)

Bağkur Borç Sorgulama, SGK 4B Prim Borcu Öğrenme

İnsanlar belli yaş dönemlerinde çalışma güçleri bulunuyorken yaptıkları işlere göre devlet tarafından organize edilen ve kişilerin çalıştıkları dönemlerde belirli tutarlarda prim ödemeleri ile kişinin adına bir birikim yaparak yaşlandığında güvence olarak ona sağlık hizmeti ve maaş ödemesi şeklinde hizmet sağlamaktadır. Kişilerin ilerleyen yaşlarında emekli olabilmeleri için çalışma dönemlerinde adına çıkarılan bağkur veya sigorta primlerini tam olarak ödemelidir. Bugünkü haberimizde bağkurlu kişilerin borç sorgulama işlemleri veya borçlarının tam olarak tutarını nasıl öğreneceği konusunda bilgiler vereceğiz.

Güncel Bağkur Prim Borcu Nasıl ve Nereden Sorgulanır ?

Bağkur prim ödeme için borc miktarını öğrenmek isteyen kişiler sorgulama işlemlerini sosyal güvenlik merkezlerinden dökümlü evrak şeklinde alabildikleri gibi internet üzerinden e-devlet kanalı ile veya online tahsilat sistemini kullanarak ta prim borcu ödenebilir. Sizlere online olarak bağkur prim borcu sogulama işlemlerini detaylı olarak anlatacağız;

1. E-Devlet Üzerinden Online Bağ-kur Prim Borcu Sorgulama Yapmak;

Ödemeniz gereken güncel bağkur prim tutarı ne kadar olduğunu nı öğrendikten sonra İnternet üzerinden evinizden dışarı çıkmadan veya işinizi bırakmadan güncel tutarlı borç bilginizi e-devlet bağkur sorgulama yapabilirsiniz. Tabi e devler sorgulaması yapabilmeniz için edevlet şifrenizin olması gerekmektedir. e-devlet şifresini bağlı bulunduğunuz ilçedeki PTT şubelerine giderek temin edebilirsiniz ve aşağıdaki şekilde sorgulama yapabilirsiniz. Tc kimlik numaranızı ve şifrenizi e devlet girişi yaparak sorgulama yaparsınız.

  1. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada ilk olarak 4B sigortalı ödemeleri seçeneğine tıklayınız.
  2. E devlet sayfasında üst bölüme 4b borç sorgulama yazarakta bulabilirsiniz.

E-Devlet Bağkur Borç Sorgulama

2-Online Tahsilat İle BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama;

Online tahsilat uygulaması yardımı ile de BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi için bazı kimlik bilgilerinize ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şekilde BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra aşağıda sıralı bir şekilde verilen maddeleri uygulayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Online Hizmet Bağkur Borç Sorgulama

3. Ziraat Bankası ve Diğer Bankalar Üzerinden Bağkur Borç Sorgulama

Ziraat Bankasının verdiği tahsilat işlemleri sayesinde bağkur prim borç sorgulamasını aynı zamanda hesabınızda paranız var ise tahsilat işlemlerini bile gerçekleştirebilirsiniz. Bu İşlem için Ziraat Bankası ATM’lerini, İnternet Şubesini, banka şubelerini, 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 nolu Ziraat Bankası Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. İnternet üzerinden ziraat bank sitesi ile sorgulama için aşağıda belirttiğimiz yönergeleri takip edebilirsiniz.

Ziraatbank Bağkur Sorgulama

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu