Sigortalılar

2018 Bağkur Prim Ödemesi Ne Kadar ?

2018 İçin Bağkur Primi Ne Kadar Oldu ? 2018 Tarım bağkuru ne kadar olacak ? Yeni yıl ile birlikte artış yapan asgari ücret emekli maaşı ve sigorta primi ödemelerine göre bağkur primi ödemelerindede artış oldu..

Bağkur primleri hesaplanırken asgari ücret baz alınarak bu rakam üzerinden hesaplanmaktadır. Bağkur primleride asgari ücret gibi aralık ayının sonlarına doğru kesinleşmektedir.

Bağkur Primleri Nasıl Hesaplanıyor Hangi Oranlar Baz Alınıyor?

Bağkur prim ödeme tutarları asgari ücretin brüt tutarı üzerinden hesaplanmaktadır. Tarım/çiftçi bağkurluları dışındaki ticari bağkurlular yıl sonuna belirlenen asgari ücretin % 34.5 civarında bir hesaplama ile ödeyecekleri 2018 bağkur primleri ortaya çıkmakta. Tarım bağkurlusu ise 2018 yılında brüt asgari ücretin yirmi dört gününe isabet eden tutarının yüzde 34.5’i oranında tarım bağkur primi ödemesi yapar. Tarım ve esnaf bağkuru dışındaki ödemelerde ise yine asgari ücretin %32 si oranında bağkur primi ödemekteler.

Örnekle açıklayacak olursak; 2017 yılı için esnaf bağkur hesaplamasında asgari ücret : 1777,00 % 34,5 = 613,07 lira gibi bir rakam çıkıyor tabi uygulanan %5 peşin ödeme
indirimleri sonrasında bu tutar 520 Tl civarına kadar düşmüştü.

2018 Esnaf bağkuru ve çiftçi bağkuru ödemesi ne kadar olduğunu öğrenmek isteyenler 2017 Aralık ayı içerisinde kesin rakamı buradan öğrenebilir..

2017 Bağkur Prim Tutarları İçin Tıklayın

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu