Vergi Mevzuatı

2016 Vergi affı ve borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılacak?

2016 Vergi affı ve borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılacak, başvuru için dilekçe doldurma süresi ne zamana kadar sürecek, internetten vergi affı için başvuru yapılabilecekmi ?

Vergi Borcu Yapılandırma Başvurusu Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak ?
Vergi borcu taksitlendirme yasası meclisten onaylandı, Vergi borcu bulunan vatandaşlarımıza vergi affı ve mevcut olan borç için yapılandırma şansı geliyor. Bir çok kişinin merak ettiği konu ise vergi affından kimler yararlanabilecek, yasa kimleri kapsayacak ve başvurular nasıl yapılacak? gibi sorular sıkça gündeme gelmeye başladı.. Onaylanan yasa ile ilgili af resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş durumda, borcu bulunan mükellefler 22 Ağustos 2016 tarihinden itibaren bağlı bulunduları vergi dairelerine başvuru yaparak borçlarını taksitlendirebilecektir.

Vergi Affı Hangi Borçları Kapsıyor, Hangi Vergiler Taksitlenecek
Resmi Gazete’de yayınlanıp yürürlüğe giren 6736 sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırmasına İlişkin Kanun’ vergi borçları ve tahakkuk etmiş vergi cezaları, vergilerin dönemlerinde ödenmemesinden dolayı meydana gelen gecikme faizleri ve zamlarını, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti RTÜK idari para cezalarını, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi alacaklarını, SGK ve belediyelerin alacaklarını yeniden yapılandırılan ve varlık barışını kapsamaktadır. Önceki hafta TMMM onayından geçen vergi affı kanunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Borçları bulunan vatandaşlar 2016 vergi affının içeriğini, kimleri kapsadığını ve vergi borcu nasıl yapılandırılır sorularını merak ediyor. Yasa 30 Haziran 2016 tarihinde önce tahakkuk eden vergi borçlarını kapsıyor.

2016 – Vergi Affı İçin Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılacak.

Vergi borcunuzu taksitlendirmeyi bağlı bulunduğunu vergi dairesine başvuru yaparak dilekçe ve form doldurma işlemi yapmanız gerekiyor tabi internet ortamındanda başvuru yapabilirsiniz, internet ortamından vergi borcu taksitlendirme yapmanız için bazı kişisel bilgileriniz ile veya vergi dairesinden alacağınız kullanıcı kodu ve şifre ile giriş yaparak taksitlendirme işlemi yapabileceksiniz. İlerleyen zamanlarda vergi dairesine başvuru yapmanız gereken dilekçe ve formları sitemizden temin edebilirsiniz.

Vergi Borcu Sorgulama İçin TIKLAYIN

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu