GÜNDEM

2016 KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı, Ösym Sonuç Sorgulama

Bir çok onlisans mezunu adayın merakla beklediği 2016 KPSS Önlisans sonuçları bugün ösym’nin resmi sitesinden açıklandı. Memur olmak isteyen 2 yıllık önlisans mezunu adaylar 2016 KPSS Önlisans sonuçlarına ÖSYM web sitesinden öğrenebilecek. Sizde sınavdan aldığınız kpss 2016 önlisans puanı için haberde bulunan sonuç öğrenme linkine tıklayınız. 2016 kpss sonuçlarından sonra tercihler için açıklamalar zamanla açıklanması bekleniyor.

2 Yıllık ön lisans mezunları için 16 Ekim 2016 tarihinde düzenlenen KPSS sınavı cevap anahtarları tarama işlemi bitirilerek 08.11.2016 bugün sınav sonucunu büyük bir heyecanla bekleyen adaylara açıklanmıştır. Yapılan sınavdan sonra bir çok itirazın gelmesi ile birlikte Genel Kültür Testinin Temel Soru Kitapçığında bulunan 12 numaralı sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. İptal sayılan soru ile, ilgili testte en az bir cevabı bulunan bütün adaylar için doğru yanıtlamış gibi kabul görerek 2016-KPSS sonuç puanlarına eklenmiş ve Ön Lisans değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

2016 ÖN LİSANS KPSS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZkpss-sonuclari

 KPSS Ön Lisans Sonuçlarını Öğrenmek İçin Ne Yapacak?
KPSS Ön Lisans Sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden açıklandı. Sınav sonuçlarını adaylar ÖSYM internet sayfasına giriş yapıp, T.C. kimlik numaraları ve Şifre ile giriş yaptıktan sonra KPSS Ön Lisans sonuçlarını öğrenebilirler.

 2016 KPSS Ön Lisans Sonuçları İle İlgili Analizler;

2016-kpss-sinavi-sonuclari-ile-ilgili-analizler

Musavir ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Malimüşavir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu